ZAMIEŃ KAWĘ NA TRAWĘ

ZAMIEŃ KAWĘ NA TRAWĘ

mamy dla Ciebie zdrową alternatywę

Zamień kawę na trawę to akcja, której głównym celem jest zaproponowanie klientom zdrowej alternatywy dla kawy. Naszym zamiarem nie jest zniechęcenie do spożywania kawy, gdyż sama w sobie ma kilka pozytywnych właściwości. Pragniemy budować świadomość społeczeństwa na temat zdrowych zielonych napojów oraz dzielić się wiedzą, że mogą one kawę zastąpić, dając jednocześnie jeszcze więcej korzyści dla organizmu. Zachowując pożądane efekty picia kawy, takie jak pobudzenie organizmu czy lepsza koncentracja, dodatkowo mamy możliwość zadbania o tak ważny współcześnie aspekt zdrowotny, jakim jest odkwaszenie i odpowiednie odżywienie naszego organizmu. Teraz możesz sięgnąć po zdrową, 100% naturalną alternatywę dla kawy – Ekstrakt soku z młodego jęczmienia.

WPŁYW KAWY NA LUDZKI ORGANIZM

Wpływ kawy na ludzki organizm jest powodem licznych sporów, czyniąc tym samym ją napojem dość kontrowersyjnym. Opierając się na informacjach zgromadzonych przez Pawła Wilka, który w swoim artykule Kawa szkodzi, czy pomaga? przedstawia kilka właściwości, które można uznać za pewne biorąc pod uwagę efekty jej picia. I tak dla przykładu: działa pobudzająco – zawarta w niej kofeina przyśpiesza akcję serca, na krótko podnosi ciśnienie krwi, rozszerza naczynia krwionośne oskrzeli, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony. W mózgu kofeina blokuje receptory przekazujące informacje o potrzebie snu, co sprawia, że znika uczucie zmęczenia zwiększając zdolność koncentracji. Stymulując naczynia krwionośne sprawia, że do naszych komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Zawarty w kawie kwas chlorogenowy zmniejsza ryzyko wystąpienia raka wątroby. Kawa zawiera przeciwnowotworowe utleniacze, które są wchłaniane w odcinku jelita grubego i pęcherza, zapobiegając w ten sposób niszczeniu jego ścian przez wolne rodniki. Dzięki działaniu moczopędnemu zmniejsza ryzyko raka pęcherza, wypłukując z niego szkodliwe substancje, które są wydalane wraz z moczem. Kawa ma działanie przeciwalergiczne zmniejszając wydzielanie histaminy przez organizm. Regularne picie kawy redukuje ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona. To są zalety, którymi dysponuje kawa.

Natomiast jest wiele aspektów, które przemawiają na jej niekorzyść. Podstawowym jest fakt, że kawa jest napojem mocno zakwaszającym nasz organizm. To sprawia, że bardzo niekorzystnie wpływa na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, która jest podstawą jego prawidłowego funkcjonowania. Więcej na ten temat znajdziesz w zakładce ZIELONA ŻYWNOŚĆ. Ze względu na dużą zawartość kofeiny – najwięcej ze znanych substancji – kawy nie powinny pić osoby chorujące na nadciśnienie, arytmie serca, refluks żołądkowo-przełykowy, jaskrę, wrzody lub nieżyt żołądka. Nie jest wskazana również dla ludzi mających nerwice, zaburzenia emocjonalne czy choroby psychiczne. Profilaktycznie lekarze odradzają picie kawy kobietom ciężarnym. Działanie kofeiny na nasz organizm jest intensywne, ale jednak krótkotrwałe. W efekcie stajemy się jeszcze bardziej zmęczeni, senni i ociężali.

A jak się ma do tego trawa, a dokładniej rzecz ujmując Ekstrakt soku z młodego jęczmienia?

WPŁYW TRAWY NA LUDZKI ORGANIZM

W pierwszej kolejności skupmy się na właściwościach w odniesieniu do kawy. Prawdopodobnie głównym powodem dla którego ludzie piją kawę jest fakt, że działa pobudzająco, znika uczucie zmęczenia zwiększając zdolność koncentracji. Takie działanie ma również sok z młodego jęczmienia, ale nie za sprawą kofeiny. Na dobroczynny wpływ soku z młodego jęczmienia na nasz organizm należy spojrzeć szerzej, gdyż składa się na niego wiele czynników. Najważniejszym z nich będzie odczyn pH, który w przeciwieństwie do kawy jest zasadotwórczy – podobny do mleka matki – dzięki czemu odbudowuje równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu – tak cenną dla jego dobrego funkcjonowania. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem jest chlorofil. To dzięki niemu nasz organizm jest lepiej dotleniony, a co za tym idzie lepiej odżywiony – mamy więcej energii do działania. Dodatkowo zawarty w młodym jęczmieniu tryptofan zmieniając się w ciągu dnia w serotoninę sprawia, że jesteśmy radośni i szczęśliwi. Wieczorem zaś serotonina przekształca się w melatoninę, która jest odpowiedzialna za spokojny sen. Zielony napój zawiera ponad 20 enzymów, dzięki którym ludzki organizm m.in. likwiduje wolne rodniki, wspomaga metabolizm tłuszczów, neutralizuje kwasowość płynów. Sok z młodego jęczmienia działa na nasz organizm kompleksowo, a nie wybiórczo, jak to ma miejsce w przypadku kawy.

Sok z młodego jęczmienia wypity rano na czczo, ożywia umysł i przyspiesza krew tak samo jak kawa. Jednocześnie dostarcza ciału substancje odżywcze na cały dzień, zamiast kwasów i kofeiny. Dodatkowo eliminuje uczucie popołudniowej senności. Szklanka wypita przed snem obniża zakwaszenie krwi i poprawia jakość snu.

Więcej o dobroczynnym działaniu Ekstraktu soku z młodego jęczmienia znajdziesz w zakładce SOK Z MŁODEGO JĘCZMIENIA.

PODSUMOWANIE
SOK Z MŁODEGO JĘCZMIENIA

działa pobudzająco

znika uczucie zmęczenia

zwiększa zdolność koncentracji

do komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych

wspiera organizm w walce z rakiem

zawiera przeciwnowotworowe utleniacze

odnawia równowagę kwasowo-zasadową (odczyn podobny do mleka matki)

źródło cennego chlorofilu

nie zawiera glutenu

źródło radości i szczęścia (tryptofan)

eliminuje uczucie popołudniowej senności

aktywność enzymatyczna (zawiera ponad 20 enzymów)

dostarcza do organizmu wiele cennych składników odżywczych (bogate źródło białka roślinnego)

odmładza naskórek wpływając na organy wewnętrzne

spowalnia starzenie się komórek

pomocny przy nadwadze

skuteczny przeciw zaparciom

ulga w innych schorzeniach

KAWA

działa pobudzająco

znika uczucie zmęczenia

zwiększa zdolność koncentracji

do komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych

zmniejsza ryzyko wystąpienia raka wątroby i raka pęcherza

zawiera przeciwnowotworowe utleniacze

ma działanie przeciwalergiczne

redukuje ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona

zawiera kofeinę

mocno zakwasza organizm

wiele przeciwwskazań zdrowotnych

niezalecana dla kobiet w ciąży

chcesz dowiedzieć się więcej o zielonej żywności lub zamówić zielone produkty – skontaktuj się z Doradcą